ساخت اپلیکیشن از روی سایت

یکی از مسائل مهمی که این روزها ذهن وبمسترها و صاحبان سایت های مختلف را درگیر کرده، ساخت اپ برای سایت می باشد. تنوع زبان های برنامه نویسی مورد استفاده در سایت، سیستم های مدیریت محتوا و فروشگاه سازهای مختلف انتخاب بهترین روش ساخت اپلیکیشن وب سایت را سخت نموده و برای آنان ایجاد سردرگمی کرده است.

برای طراحی و ساخت اپلیکیشن از روی سایت، از روش های مختلفی می شود استفاده کرد که در اینجا به معرفی این روش ها پرداخته و در پایان بهترین و جامع ترین راهکار را که وب ویو نام دارد، معرفی خواهیم کرد.

ساخت اپلیکیشن اندروید از روی سایت

روش 1: ساخت اپلیکیشن اختصاصی برای سایت

شما می توانید برای ساخت یک اپلیکیشن حرفه ای برای وب سایت خود، به یک شرکت برنامه نویسی مراجعه نموده تا یک اپ نیتیو و یا هایبریدی ترکیبی برای شما تهیه کنند. برنامه های نیتیو، اپ هایی هستند که با زبان مربوط به سیستم عامل مورد استفاده ساخته می شوند. برای مثال به نرم افزار موبایلی که با زبان جاوا برای اندروید ساخته می شود، یک اپ نیتیو گفته می شود.

در اپ های هیبریدی از تکنیک های ترکیبی وب و زبان های برنامه نویسی استفاده می شود و برنامه نویسان معمولا از ابزارهای مثل phonegap استفاده می کنند.

هزینه و زمان طراحی اپ شما با این روش، به نوع زبان مورد استفاده سایت شما و امکانات درخواستی بستگی دارد. برای مثال ارتباط از طریق جیسون با دیتابیس شما، یکی از مهم ترین عناصر ساخت یک اپلیکیشن اختصاصی هست که امروزه بسیار متداول می باشد.

ساخت اپلیکیشن نیتیو یا هیبریدی

اگر سایت شما خروجی جیسون ارائه نمی دهد، پس نیاز به تغییرات و ارتقاء سایت شما نیز خواهد بود. در نتیجه این روش هزینه زیاد و زمان بیشتری برای ساخت اپ شما می طلبد. همچنین با توسعه سایت در آینده، نیاز به تغییرات و ارتقا اپلیکیشن نیز خواهید داشت.

روش 2: ساخت اپ با استفاده از اپلیکیشن سازها

این روش بیشتر برای سیستم های مدیریت محتواهای مرسومی مثل وردپرس، کاربرد دارد چراکه از یک استاندارد واحد استفاده می کنند. با استفاده از اپ سازهای آنلاین مثل اپچار، می توانید جهت ساخت اپلیکیشن برای سایت وردپرس خود اقدام کنید.

با نصب افزونه های مختص به این سرویس ها در سایت وردپرس خود، وب سرویس مورد نظر برای سخت اپ را تهیه خواهید کرد و در ادامه از طریق پنل خود در سایت ارائه دهنده، اقدام به طراحی اپلیکیشن وب سایت خود خواهید نمود.

این راهکار، هزینه کمتری نسبت به روش اول داشته و معمولا استفاده از امکانات این اپ سازها، بصورت شارژ زمانی می باشد. البته اپلیکیشن ساز های رایگان نیز وجود دارند که مسلما امکانات بسیار کمتری در اختیار شما خواهند گذاشت.

اپ های ساخته شده به این روش را می توانید در مارکت های مختلف منتشر نمایید. برای مثال می توانید در مارکت بازار منتشر کرده و یا برای انتشار آن در گوگل پلی اقدام نمایید.

از این سرویس های اپلیکیشن ساز برای ساخت وب سایت هایی که اختصاصی نوشته شده اند و دارای سیستم مدیریت محتواهای مرسوم مثل وردپرس نیستند نمی توان استفاده نمود.

روش 3: تبدیل سایت به اپلیکیشن به روش وب ویو

یکی از بهترین و ساده ترین راهکار های ساخت اپلیکیشن برای هر نوع سایتی، استفاده از تکنیک وب ویو می باشد. با استفاده از این روش می توانید وب سایت خود را فارغ از اینکه با چه زبانی نوشته شده و یا سیستم مدیریت محتوای اختصاصی دارد و یا از cms های متداول دیگر استفاده شده به اپلیکیشن تبدیل نمایید.

وب ویو، در اصل یک مرورگر داخلی است که نمایش دهنده نسخه موبایل سایت شما می باشد. در نتیجه تنها عامل مهم برای ساخت اپلیکیشن وب ویو، ریسپانسیو بودن آن سایت و سازگاری آن با موبایل می باشد.

ساخت اپلیکیشن وب ویو

از این روش برای ساخت اپ برای سایت وردپرس، پرستاشاپ، دروپال، مجنتو و یا تبدیل ووکامرس به اپلیکیشن و ... استفاده نمایید. تمامی امکانات مورد استفاده در افزونه های این سیستم ها در اپلیکیشن نیز کار می کند.

این روش کمترین هزینه برای ساخت اپلیکیشن را دارد و در صورت توسعه امکانات سایت، نیازی به توسعه اپلیکیشن نخواهید داشت.

ساخت اپلیکیشن برای جوملا و وردپرس

برای تبدیل سایت وردپرس به اپلیکیشن وب ویو، نیازی به نصب هیچ افزونه جانبی برای اتصال اپلیکیشن به سایت نخواهید داشت و تنها آدرس آن سایت برای تهیه اپلیکیشن کافیست.

اپلیکیشن های وب ویو، آدرس محور می باشند و نیازی به ارتباط دیتابیس نبوده و برای همین یکی از ارزان ترین راهکارهای طراحی نرم افزار موبایل از روی سایت شما می باشد.

همچنین برای تبدیل سایت جوملا به اپلیکیشن اندروید نیز می توانید از این سیستم استفاده نمایید. اپلیکیشن سازهای جوملا بسیار محدود و کم بوده و از همه افرونه ها پشتیبانی نمی کنند. ولی با ساخت یک نرم افزار وب یو برای این cms ، بدون دغدغه استفاده از افزونه ها می توانید اقدام به انتشار اپ خود نمایید.

ساخت اپلیکیشن موبایل از روی سایت وردپرس نیز محدودیت هایی دارد که در وب ویو دیگر مطرح نیست. مهم نیست شما از چه افزونه هایی استفاده می کنید، هر نوع افزونه ای که دارای قابلیت ریسپانسیو باشد را می توانید به خوبی در وب ویو اجرا نمایید.

تبدیل جوملا و وردپرس به اپلیکیشن

همچنین برای ساخت اپلیکیشن فروشگاه برای ووکامرس نیز مهم نیست از چه قالبی استفاده می کنید، تنها عامل مورد نیاز برای این کار سازگاری ان قالب با موبایل می باشد. البته خوشبختانه اکثر قالب های جدید وردپرس و ووکامرس، ریسپانسیو می باشند.

معرفی سرویس اپ کارا

ساخت یک اپلیکیشن وب ویو حرفه ای، نیاز به برنامه نویسی دقیق و آزمون خطاهای خاص خود را دارد. ما در اپ کارا، بهترین سرویس ساخت اپلیکیشن وب ویو پیشرفته را ارئه می دهیم.

با استفاده از خدمات ما امکانات بیشتری به وب ویوی سایت خود اضافه خواهید کرد که قدرت بیشتری به اپلیکیشن ساخته شده خواهد داد.

از جمله این امکانات می توان به مواردی مثل: پشتیبانی از امکان دانلود و آپلود، صفحه لودینگ پیشرفته، ارسال پوش نوتیفیکیشن به کاربران اپ، بدون تبلیغات و نام و نشانی از ما، بازشدن درگاه پرداخت درون اپ، بازشدن لینک های شبکه های اجتماعی در اپ مربوطه و ...  اشاره کرد.

شما با استفاده از این سرویس، به راحتی می توانید حتی برای ساخت یک اپلیکیشن ساده اندرویدی با استفاده از html اقدام نموده و یا برای تبدیل سایت های وردپرسی و جوملایی خود و هر نوع وب سایت با هر نوع زبان برنامه نویسی اقدام نماید.

سرویس اپ کارا نیاز به شارژ ماهانه و سالیانه نداشته و با یک بار پرداخت هزینه، برای همیشه از اپلیکیشن خود استفاده می کنید. چراکه این اپلیکیشن صرفا نمایش دهنده سایت شما بوده و هر تغییری که در سایت اعمال شود، در اپلیکیشن هم در لحظه قابل رویت خواهد بود.

طراحی و ساخت اپلیکیشن به روش وب ویو، یکی از کم هزینه ترین روش ها بوده و در عین حال تمامی امکانات سایت شما را حفظ خواهد کرد. با این راهکار، استقلال شما به عنوان صاحب وب سایت حفظ شده و برای هر تغییری در سایت، نیازی به برنامه نویس اپ خود نخواهید داشت.

خانه
ساخت اپ
تلگرام
تماس با ما